Äntligen kan jag avslöja veckans hemliga projekt! Tidigare ikväll hade vi baby shower för min svägerska (läs här!) och jag hade som idé att göra en blöjtårta till henne. Inte vilken tårta som helst heller, utan en tårta gjord av blöjor. Oanvända blöjor såklart. 😉
Det har riktigt kliat i fingrarna att få avslöja detta, men hela baby shower:n var ju en surprise för den blivande mamman, så det gick ju inte!
Det var allt en resa att göra denna blöjtårta, nedan följer några bilder:
Tadaaaa, nästan färdig här. På väg hem från jobbet, kommunalt hahaha!!! Vilken pärs det var ska ni veta!
Make och barn möter upp mig då jag har alldeles för mycket att kånka på (handväska, matkasse, you name it!). Här får blöjtårtan åka säkert i cykelstolen!
Här är blöjtårtan helt färdig
ha ha ha vad skön du är, trodde det var något annat men det här var ett väldigt roligt hemligt projekt! Vad duktig du är och vad stora blöjorna ser ut! Jättefin och det var en kanonbra ide.
Haha åh tack 😀 För mig var det ett jättestort projekt haha, ville så gärna visa men inte avslöja för svägerskan haha. Hon läser min blogg ibland 😛