Kom ihåg mig

Jag är kär!!!

Att vara mamma är så häftigt! Jag verkligen älskar att vara mamma – att ha barn, tänk om jag visste hur det skulle bli då hade jag startat tidigare.

Att läsa alla era tips om hur man får ett litet kinkigt barn nöjd och belåten får mig att tänka tillbaka hur det var att ha en liten plutt hemma. Så annorlunda om man jämför med att ha en liten kavat 3,5 åring som kan allt själv:). Det är jättekul att läsa alla era tips i min tävling där ni kan vinna en mamaRoo.

Karma några veckor gammal, lillplutten

Det är så himla roligt att umgås med ett barn och ni som har småttingar hemma har en fantastisk resa framför er – det blir bara roligare och roligare ju större dom blir. Jag undrar om det ändras någon gång (kanske när dom flyttar hemmifrån hemska tanke…). Vi har en liten tjej hemma som är väldigt kavat – hon kan själv, vet bäst och är bäst haha. Ja fel på självförtroendet är det inte:).

Varje dag är ny utmaning och ett äventyr – tack kära unge att jag får vara med på din resa – jag älskar dig!

Här pysslar vi med lera och plötsligt så hade Karma gjort Pingu - slående likt, eller hur?

Hoppas ni får en underbar helg!

Kram Ulrika

Kommentarer
3 Kommentarer till “Jag är kär!!!”
  1. Elle skriver:

    Men så söt!

  2. Malin skriver:

    Vad är det för babynest?

Lämna en kommentar

*

annonser