Kom ihåg mig

Hotell Transylvanien

Vi var bjudna på galapremiären av Hotell Transylvanien som har premiär nästa helg idag. Vi packade in hela familjen i bilen, letade parkering i en halvtimme och önskade att vi åkt buss innan vi äntligen intog biosalongen på Skandia på Drottninggatan.

Hotell Transylvanien är en ganska läskig film, Baxter såg cirka 20 minuter sedan tyckte han att det var för läskigt och ville gå ut. Hans tog med honom på café och en shoppingrunda på Pub istället. Sixten och Tom tyckte att filmen var bra, Sixten gillade en flygplansscen allra mest. Såklart.


Stolt liten kille som får hålla storebror i handen


Han som slapp se filmen och kunde skylla på Baxter


Vi bodde bara ett kvarter härifrån förut, det är ganska exakt 1 år sedan vi flyttade från Drottninggatan till Södermalm. Vi trivdes bra men sökte en lägenhet med bättre planlösning och framförallt balkong.


Förväntansfulla killar! Kolla killarna på raden bakom..,


Han skulle bara veta vilka monster som skulle synas snart på filmen


Tur att man slapp läskig film


Men jag fick behålla 3Dglasögonen


Ja, jag är rätt cool


Premiärlejon granskar sin goodiebag efter filmen

Kommentarer
4 Kommentarer till “Hotell Transylvanien”
  1. Hahahaha Så Hans kom undan lindrigt denna gång. Jag menar kanelbulle storlek enorm.. HELLO!

  2. Julia Rosén skriver:

    Jag var också där men missade viss er, det var flera där jag känner men missade.
    Jag gillade filmen men visst var den lite läskig för de lite mindre barnen.

  3. Elin skriver:

    Vilka snyggingar!

Lämna en kommentar

annonser