Fredagskväll
Så här har det sett ut hemma oss ikväll. Vi hängde ute på terrassen när vi kom hem från parken och gjorde några långa intervjuer. Det är väldigt lite av allt filmat material som sedan klipps med i TVprogrammen och vi vet aldrig om just detta kommer att användas. Vi får däremot titta på allt färdigklippt material innan det sänds och godkänna det, så jag känner mig trygg med vår medverkan.
Ikväll har vi ätit kycklingsallad och nu nattar Hans Baxter. Vi ska kolla på film ikväll och äta lite glass, kul, det händer sällan.
Och så där lite i förbifarten; på söndag är jag med i Nyhetsmorgon TV4 några gånger mellan 09 och 11. Jag ska visa och prata om hemmaträning. Don’t miss it!








Jag som nästan aldrig tittar på Nyhetsmorgon på söndagarna, nu Måste jag ju titta på söndag:)!
Hej!
.
Måste bara få fråga var det underbara flygplanet i taket kommer ifrån? Min svåger är pilot och ska snart få barn, vore perfekt med ett sådant
PUB, Stockholm.
Ska också försöka att titta
Vad kul! Jag skall definitivt titta
Snälla, berätta mer om vad ansiktbehandlingen innebär!! Jag har börjat träna en hel del det senaste året, efter 11 års småbarnstid. Dock mår inte min ansiktshud så bra till och från
Ska bli roligt att se er igen. Följde serien nu och I´ve got hooked!
~Titti
Spännande att vara med i en dokumentär.
Och Nyhetsmorgon ska jag försöka klämma in att kika på, du är en sådan stor inspirationskälla så det finns inte!
Idag har jag haft ett par inlägg angående ett ämne som ligger mig mycket varmt om hjärtat: Barns säkerhet i bil.
Jag tycker detta är så viktigt och vill så gärna att det ska nå ut till så många som möjligt så jag skickar med länk till mina två inlägg som jag skrev idag och hoppas att någon/några vill läsa, gilla, dela och sprida vidare!
http://blogg.alltforforaldrar.se/buffy/2012/09/07/barns-sakerhet-i-bil/
http://blogg.alltforforaldrar.se/buffy/2012/09/07/film-om-barns-sakerhet-i-bil/
Jag kommer fortsätta läsa din blogg LÄNGE, för jag älskar den!
Ha en finfin fredagskväll!
/Ida