EM-uppladdning
Baxter och jag peppar järnet inför kvällens match mellan Sverige och Ukraina. En timme kvar till avspark och Baxter och jag tränar dribblingar ute på terrassen. Sixten ska svida om till sin uniform strax, han är inte lika stolt över sin uniform som Baxter är. Baxter visar upp Sverigemärket på bröstet och säger heja mamma.
Tröjorna går att beställa med eget namn hos Stadium, perfekt både under EM och OS sen i sommar.






Hej!
Fin och rolig blogg!
Hittade din blogg när jag sökte på träning och mamma.
Tänkte bara höra om plankan är ett bra sätt att få bort den pluffsiga magen efter en förlossning för 4 månader sen? Eller har du nå andra tips?
Är smal i övrigt och nöjd , men det är den där magen som känns jobbig. Plankan och joggning, vad tror du om det? Kanske många frågor! =)
Ha det fint!
Kolla här! Lofsan har skrivit så mycket bra om magträning efter graviditet!
http://blogg.alltforforaldrar.se/lofsan/2012/04/12/fraga-om-magtraning-efter-graviditet/#comments
Men guuud va söta ni är!!!
Vad gulliga de är de små…:-) Tyvärr är jag inget fotbollsfan, föredrar hockey, men Liam älskar ju att sparka så jag får väl stå ut när han kommer upp i den åldern…;-)
Vilken storlek har du på EM-tröjan till din Sixten? Jag hittade bara från 110 på Stadium.se…
104. Den finns längre ned men då kan man inte välja med tryck tydligen men det är nog bara att skriva till stadium och beställa med tryck. Baxter har 86/92.
så söt han är baxter!!