Hipp hipp
Wihoo! It’s my birthday! Hela dagen! Alltså, jag tillhör den där (kanske lite barnsliga) delen av folket som älskar att fylla år. Min dag liksom. Allt ljus på mig!
Är barnsligt förtjust i presenter i alla former. Jag begär inget men vill ändå ha! Ja, ni fattar. Det kan vara hur litet och enkelt som helst. Det är bara vetskapen om att någon har ägnat mig en liten tanke och engagerat sig lite i att tillfredsställa mig. Skitlöjligt, jag vet. Och sen, det här med alla grattisar… Nån som ringer, nån som messar, nån som stoppar en när man möts, bara för att säga grattis. Till mig! Alltså ni fattar ju vilket klimax det har blivit i och med FB!! Alla dessa som faktiskt ägnar mig några sekunder! Jag tycker det är jättejobbigt att prata med folk, som man vet inte har en aning om att man fyller år. Man bara bubblar inombords och vill inget hellre än skrika ut: ”Hörru, det är min födelsedag idag! Min!”
Hahahaa… Fan vilket psycho man är!! I vilket fall, en perfekt dag som startade med kaffe på sängen imorse och sen helt perfekta presenter. En av Per Morbergs böcker, parfym, doftljus, blommor och vin. Klockrent! Tack alla som bryr sig om lilla mig! You all make my day!

Och hörrni, har ni märkt hur mörkret börjar krypa på? Underbart. Få tända lite lampor, lite ljus och snart står det inte på så får vi tända brasan också! Fast jag är ju lite kluven i det här. Jag vill ju Egentligen ha kvar sommaren ett litet tag till!
Kan passa på att nämna att idag blev Jacob utskriven från sjukhuset!! Nu ska vi bara hålla tummar och tår för att det ska få bli bra. Det kommer det bli, det vet jag, bara vi får komma in i det här ordentligt!! Idag, peppar peppar, har inte Jacob dippat en endaste gång. Hittills. Men jag säger det igen, peppar peppar! Jag är så jäkla stolt över den killen! Han är grym!
Nej, nu blir det soffa och filt. Snart börjar Dallas!! And welcome back to the 80′s!!
Ha det bäst alla fina!


