Kom ihåg mig

Allt var fint!

Tror ni jag blev snopen när jag efter 5 minuter hos tandläkaren var klar?? Allt såg fint ut, inga hål och ingen tandsten. Tack vare det tandvårdsbidrag man får via försäkringskassan så betalade jag bara 80 kr! Jag testade att gå till Citydental denna gång, de är betydligt billigare än andra, en undersökning kostar normalt 380 kr utan bidrag. Kan absolut tänka mig att gå dit igen, men jag saknade att de inte gjorde lite mer, putsade och så. Men huvudsaken att det såg bra ut och inga hål. Jag ska iaf INTE vänta lika länge till nästa besök! :-)

Hugo och jag har gjort pannkakor ikväll, han var så duktig och hjälpte till. Sen blev han förbannad när vi var klar! Haha! Han ville vispa mer smet. Inget fel på humöret här inte! ;-) Roligt att göra tvärtemot vad mamma säger tycker han också. Men han är även duktig på att kramas när han gjort nåt han inte får. Jag förklarar varför han inte får göra det och ber om en kram och då får jag det!

Svärmor och jag var ut på tur i söndags, åkte ut till Solna köpcenter och kollade lite. Ann köpte en jeansjacka och jag en söt liten väska. Jag är svag för väskor! En liten lämplig väska att ha när man tex ska gå ut eller bio eller då man bara vill ha en liten väska.

Denna färg är nog min absoluta favoritfärg på väskor. Så snygg!

Fick även denna fina tröja av Ann. Tack tack igen! Mintgrönt är vårens stora färg!

Båda två kommer från Vero Moda.

Leave a Reply

WP SlimStat